Bicykle s elektromotorom sa nedávno stali populárne v našej krajine, rovnako ako aj iné typy osobnej elektrickej dopravy.

cvičení

Elektrické bicykle Hi-Way: motor a batéria
Takže, čo je Hi-Way elektrických bicyklov? Ide o širokú škálu modelov, ktoré sa líšia vzhľadom, výkonom motora a ďalšími parametrami. Rôzne modely bicyklov sú vybavené elektrickým pohonom rôznych výkonov. V dosahu Hi-Way sa výkon pohybuje od 250 do 750 wattov. Pracovné napätie bicykla je v závislosti od modelu 36 alebo 48 voltov. Zdroj prúdu pre motor je lítium-iónová batéria. V skutočnosti je to najdrahšia časť elektromotora. Najbežnejšie hodnoty kapacity batérie pre Hi-Way rozsah sú 8,8 a 11,6 ampérov. Nabíjanie lítium-iónovej batérie trvá asi 6 – 8 hodín. Pri jazde na bicykli z elektrického pohonu môže byť rozsah 40 – 70 km. Rozsah vzdialenosti, ktorú môže bicykel prekonať pri jednom nabití batérie, závisí od rýchlosti jazdy. Rýchlosť pohybu je 25 – 45 km/h.

Hmotnosť elektro-bicykla Hi-Way
Rám je vyrobený z ľahkej hliníkovej zliatiny, ocele alebo uhlíkových vlákien, ktorý má dostatočný bezpečnostný faktor. Maximálne zaťaženie konštrukcie v závislosti od modelu je od 100 do 200 kg. Tvar rámu je odlišný pre rôzne modely. Kolieska bicyklov majú priemer 20 alebo 26 palcov. Elektrobicykle majú viacstupňové prevody – 6 – 7.

Brzdový systém
Elektrické bicykle Hi-Way majú dve brzdy v tvare písmena V – na prednom a zadnom kolese. Konštrukcia tejto brzdy je veľmi jednoduchá – dve páky sú umiestnené vľavo a vpravo od rafika kolesa.  Elektrické bicykle Hi-Way sú vybavené funkčným displejom s LED osvetlením. Displej zobrazuje všetky potrebné informácie o prevádzke bicykla.

kolo

Hi-Way bicykle: dostupné riešenie pre každého
Hi-Way tiež ponúka širokú škálu tvarov rámov bicykla. Jedná sa o možnosti, štylizované pre jazdu na horskom bicykli, cestné bicykle, skladacie modely atď. Existuje tiež široká paleta farieb pre rôzne modely. Škála technických špecifikácií vám umožní si presne vybrať ten model, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Medzi elektro-bicyklami Hi-Way je voľba pre každého.